2024 State Boys Golf Tournament Results
Monday & Tuesday, June 3-4, 2024
Blackwolf Run - Meadows Course, Kohler, Wis.
GolfStat Live-Scoring
RESULTS
Division 1 Results: Final: Team | Individuals | Monday: Team | Individuals
Division 2 Results: Final: Team | Individuals | Monday: Team | Individuals
Division 3 Results: Final: Team | Individuals | Monday: Team | Individuals
2024 State Tournament Meet Schedule
State Team & Individual Qualifiers:
Div.1 | Div. 2 | Div. 3
Sunday Practice Times
Driving Range at Sunset Hills---Sunday/Monday/Tuesday-open at 6 a.m.
State Coaches Meeting - via Zoom - Friday, May 31 - 2 p.m.
Monday, June 3 Tee Times: 7 a.m. Division 1; Noon Divisions 2 & 3
Div. 1 | Div. 2 | Div. 3
Tuesday, June 4 Tee Times: 7 a.m. Divisions 2 & 3; Noon Division 1
Div. 1 | Div. 2 | Div. 3
State Tournament Information
State Tournament Preview
Purchase Tickets Here - Digital Ticket FAQ
State Tournament Apparel
There will also be select items available on site for purchase at Blackwolf Run on Monday and Tuesday.
Sectional Pairings
Division 1 | Division 2 | Division 3
Boys Golf Sectional Results
Division 1
Hudson Sectional at Troy Burne GC
Notre Dame Sectional at Thornberry Creek
Madison Memorial Sectional at Blackhawk CC
Homestead Sectional at North Shore Golf Club
Janesville Craig Sectional at Glen Erin GC
Waukesha South Sectional at Naga-Waukee
Brookfield Central Sectional at Wanaki
Franklin Sectional at Oakwood
Division 2
Rice Lake Sectional at Turtleback
Luxemburg-Casco Sectional at Northbrook
River Valley Sectional at House on the Rock
Grafton Sectional at Fire Ridge
Division 3
Unity Sectional at Luck GC
Wabeno Sectional at McCauslin Brook GC
Markesan Sectional at Golf Courses at Lawsonia
Saint Mary's Springs Sectional at South Hills
Regional Pairings
Division 1 | Division 2 | Division 3
Regional Boys Golf Tournament Results
Division 1
New Richmond Regional at New Richmond GC
Marshfield Regional at RiverEdge
Pulaski Regional at Crystal Springs
West De Pere Regional at Fox Valley
Holmen Regional at Drugan's Castle Mound
Sauk Prairie Regional at Lake Wisconsin
Hartford Union Regional at Washington County
Plymouth Regional at Quit Qui Oc
Monona Grove Regional at The Oaks
Monroe Regional at Monroe GC
Oconomowoc Regional at Wanaki - May 22
Nicolet Regional at Brown Deer
Westosha Central Regional at Brighton Dale Links
Mukwonago Regional at Edgewood
Host School Needed Regional
Racine St. Catherine's Regional at Ives' Grove
Division 2
Northwestern Regional at Hidden Greens North
Baldwin-Woodville & Saint Croix Central Regional at Pheasant Hills
Arcadia Regional at Trempealeau Mountain - May 22
Amherst Regional at Glacier Woods
Wisconsin Dells Regional at Wild Rock
Xavier Regional at High Cliff GC
Prairie du Chien Regional at Prairie du Chien CC
Delavan-Darien Regional at Majestic Oaks - May 22
Evansville Regional at Evansville GC
Host School Needed Regional
Kettle Moraine Lutheran Regional at Washington County
Catholic Memorial Regional at Broadlands - May 21
Division 3
Winter Regional at Big Fish GC
Webster Regional at Village Voyager
Chetek-Weyerhaeuser Regional at Turtleback
Elcho Regional at Bass Lake
Bonduel Regional at Golden Sands
Marathon Regional at Pine Valley
Cochrane-Fountain City Regional at Trempealeau Mountain
Randolph Regional at Fox Lake GC
Mineral Point Regional at Dodge-Point CC
Valders Regional at Autumn Ridge
Host School Needed Regional
The Prairie School Regional at Ives' Grove - May 22